សិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយអំពីសេចក្តីថ្លែងការណ៍រួម រវាងក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ និង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និង​មុខងារភារកិច្ចរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា នៅខេត្តបាត់ដំបង
២៥ កក្កដា ២០១៥
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​បន្ត​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​អំពី​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​រវាង​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​និង​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ និង​មុខងារ​-​ភារកិច្ច​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ នៅ​ខេត្តបាត់ដំបង​ ក្រោម​អធិបតីភាព​ ​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ។​ សិក្ខាសាលា​នេះ​ធ្វើ​ឡើង​ក្នុង​គោលបំណង​លើកកម្ពស់​ការ​យល់​ដឹង​របស់​សាធារណជន​មក​លើ​ការ​ប្រើប្រាស់​សេវា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ដែល​ផ្តល់​ដោយ​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​,​ ការ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​,​ អត្រា​ការ​ប្រាក់​,​ និង​ទស្សនវិស័យ​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​លើ​ការ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​ នា​ពេល​អនាគត​ ។​

Seminar Disseminating the Joint Statement of the National Bank of Cambodia and the Ministry of Economy and Finance, and roles and functions of the NBC, in Battambang Province
2015-07-25
On July 25th, 2015, the National Bank of Cambodia (NBC) continued to organize the seminar disseminating the Joint Statement of the National Bank of Cambodia and the Ministry of Economy and Finance, and roles and functions of the NBC, in Battambang Province, presided over by H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia. The purpose of the seminar is to raise public awareness on financial services provided by banks and microfinance institutions in Cambodia, development of Cambodia’s microfinance sector, issues related to interest rate, and the NBC’s vision on developing Cambodia’s microfinance sector in the future.