ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​រវាង​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​ធនាគារ​ BNY​ Mellon​ លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ភ្នាក់ងារ​រក្សា​មូល​ប​ត្រ​
១៦ វិចិ្ឆកា ២០១៥
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៦​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម​ ទេសាភិបាល​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​រវាង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​ធនាគារ​BNY​ Mellon​ ។​ កិច្ចព្រមព្រៀង​នេះ​ ជា​កិច្ចសន្យា​ទ្វេភាគី​ ដែល​ធនាគារ​ BNY​ Mellon​ បាន​ព្រមព្រៀង​ធ្វើ​ជា​ Master​ Custodian​ ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​រក្សា​មូល​ប​ត្រ​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ។​ គោលបំណង​នៃ​កិច្ចព្រមព្រៀង​នេះ​មាន​គោលដៅ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ និង​សុវត្ថិភាព​ក្នុង​ការ​រក្សា​មូល​ប​ត្រ​ ដែល​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​មាន​។​

The signing ceremony of being a Master custodian between the BNY Mellon and the National Bank of Cambodia
2015-11-16
On behalf of the Governor of the National Bank of Cambodia, H.E. Chea Serey, Director General of Central Banking has signed an agreement of the Custodian services between the National Bank of Cambodia and the BNY Mellon on 16th November 2015. The agreement is a bilateral contract that the BNY Mellon will be a Master custodian for the National Bank of Cambodia to effectively and safely enhance the management of any securities for the National Bank of Cambodia.