លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ធ្វើ​បទ​អន្តរាគមន៍​ ក្នុង​ពិធី​បើក​សន្និបាត​ បូក​សរុប​លទ្ធផល​ការងារ​ប្រចាំឆ្នាំ​២០១៥​ និង​ទិស​ដៅ​អនុវត្ត​ការងារ​ ឆ្នាំ​២០១៦​ របស់​ ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​និង​សិប្បកម្ម
០១ កុម្ភៈ ២០១៦
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០១៦​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ ចូលរួម​ក្នុង​ពិធី​បើក​សន្និបាត​បូក​សរុប​លទ្ធផល​ការងារ​ប្រចាំឆ្នាំ​២០១៥​ និង​ ទិស​ដៅ​អនុវត្ត​ការងារ​ ឆ្នាំ​២០១៦​ របស់​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​និង​សិប្បកម្ម​ ។​ ក្នុង​ពិធី​នោះ​ លោក​ជំទាវ​បាន​ចូលរួម​ធ្វើ​ បទ​អន្តរាគមន៍​លើ​ ប្រធានបទ​ស្តី​ពី​ “​ហិរញ្ញប្បទាន​ចំពោះ​ សហគ្រាស​ធុន​តូច​និង​មធ្យម​”​ ដែល​ ប្រធានបទ​នេះ​មាន​សារៈសំខាន់​ណាស់​ក្នុង​បរិការណ៍​ដែល​សេដ្ឋកិច្ច​ប្រទេស​កម្ពុជា​ កំពុង​បោះ​ជំហាន​ ទៅ​រក​វឌ្ឍនភាព​ រីក​ចម្រើន​ជា​បន្តបន្ទាប់​ ។​

H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking invited to attend in Annual Conference on 2015 achievements and its priorities for 2016 of Ministry of Industry and Handicraft
2016-02-01
On February 1, 2016 H.E Chea Serey, H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking invited to attend in Annual Conference on 2015 achievements and its priorities for 2016 of Ministry of Industry and Handicraft. H.E Chea Serey gave a remark on “Financing to Small and Medium Enterprises”, which is a crucial topic in the context that Cambodia is developing.