​ឯកឧត្តម​ ​ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ ទៅ​ចូល​រូ​ម​សន្និសីទ​ថ្នាក់​ទេសាភិបាល​នៃ​ធនាគារកណ្តាល​ប្រទេស​និយាយ​ភាសា​បារាំង​ (Francophone)​ លើក​ទី​២២​ នៅ​ទីក្រុង​ Fort-de-France​ កោះ​ម៉ា​ទី​នី​ក​ ប្រទេស​បារាំង​។​
១៣ ឧសភា ២០១៥
​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ ទៅ​ចូល​រូ​ម​សន្និសីទ​ថ្នាក់​ទេសាភិបាល​នៃ​ធនាគារកណ្តាល​ប្រទេស​និយាយ​ភាសាបារាំង​ (Francophone)​ លើក​ទី​២២​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ “​ធនាគារកណ្តាល​និង​ហានិភ័យ​”​ ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១៣-១៥​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០១៥​ នៅ​ទីក្រុង​ Fort-de-France​ កោះ​ម៉ា​ទី​នី​ក​ ប្រទេស​បារាំង​ ។​
​  ​  ​  ​  ​សន្និសីទ​នេះ​ជា​វេទិកា​ដ៏​សំខាន់​សម្រាប់​ធនាគារកណ្តាល​ប្រទេស​ហ្វ្រ​ង់​កូ​ហ្វូ​ន​ ដើម្បី​ជួប​ពិភាក្សា​និង​ ផ្លាស់​ប្តូរ​យោបល់​ ពី​ស្ថានភាព​សេដ្ឋកិច្ច​សកល​និង​តំបន់​ ការ​ប្រឈម​ថ្មីៗ​និង​ការ​ពង្រឹង​ប្រសិទ្ធភាព​ ដឹកនាំ​ធនាគារកណ្តាល​ ។​ សន្និសីទ​នេះ​ក៏​បាន​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ប្រទេស​ជា​សមាជិក​រឹតចំណង​មិត្តភាព​ និង​ពង្រឹង​កិច្ច​ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​ទ្វេភាគី​និង​ពហុភាគី​ ឲ្យ​កាន់តែ​រឹង​មាំ​ថែម​ទៀត​ ។​

His Excellency Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia has lead the Delegation to participate in the 22nd Annual Conference of the Governors of the french speaking Central Banks (francophone) , in Fort-de-France, Martinique, French Department.
2015-05-13
His Excellency Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia has lead the Delegation to participate in the 22nd Annual Conference of the Governors of the french speaking Central Banks (francophone) under the theme of “Risks and Central Bank”, from May 13 to 15, 2015, in Fort-de-France, Martinique, French Department.
The Conference is an important forum for francophone Central Bank’s leaders to discuss and exchange views on global and regional economic conjuncture, new challenges and enhancing of effective conduct of the central bank. It also provided the opportunity to leaders of central bank’s members to further strengthen bilateral or multilateral amical relation and cooperation.