ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​កម្មវិធី​ ភាព​ជា​ដៃគូ​ផ្តល់​ចំណេះដឹង​រវាង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ជាមួយ​ធនាគារកណ្តាល​កូរ៉េ​
១១ ឧសភា ២០១៦
នៅថ្ងៃទី១១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៦ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានរៀបចំពិធីចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងកម្មវិធីភាពជាដៃគូផ្តល់ចំណេះដឹងជាមួយធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ ក្រោមអធិបតីភាព លោកជំទាវ នាវ ច័ន្ទថាណា ទេសាភិបាលរងនៃធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ។ ចូលរួមក្នុងកម្មវិធីនេះ មានថ្នាក់ដឹកនាំនិងមន្ត្រីជំនាញរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា គណៈប្រតិភូមកពីធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ និងសាកលវិទ្យាល័យ Yonsei នៃប្រទេសកូរ៉េ ។ កម្មវិធីនេះជាជំនួយបច្ចេកទេសរបស់ធនាគារកណ្តាលកូរ៉េក្នុងការពង្រឹងសមត្ថភាពមន្រ្តីធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាលើការវិភាគម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ច និងការព្យាករណ៍អតិផរណា ។

The Signing Ceremony on the BOK Knowledge Partnership Program between the National Bank of Cambodia and the Bank of Korea
2016-05-11
On May 11, 2016, the NBC has organized a signing ceremony on the 2016 BOK knowledge Partnership Program between the National Bank of Cambodia and the Bank of Korea, presided over by H.E. Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia. Participants in this event are NBC management and technical staff, and the delegation from the Bank of Korea and Yonsei University. This program is part of the technical assistant provided by the Bank of Korea to enhance NBC staff’s capacity and skill on Macroeconomic analysis and Inflation forecasting.